Exkurze Plasy

Všem žákům i dospělým se na exkurzi moc líbilo, už se všichni těšíme na další!

Název projektu: Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji

Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356

Dvoudenní exkurze: č. 1

Termín: 27. a 28. dubna 2018

Program exkurze::

Pátek 27. 4. 2018

Exkurze v závodě United Bakeries Plzeň, Koterovská 164 je vedoucí pekárenská skupina v České republice. Vznikla spojením dvou největších českých skupin Delta Pekárny a Odkolek. Skupinu tvoří třináct regionálních pekáren, rovnoměrně pokrývajících celé území ČR. Součástí exkurze byla beseda s managementem, bohatá ochutnávka výrobků a pestrá výslužka. Žákům velice chutnaly ještě teplé, z pece právě vyndané rohlíky a další druhy sladkého pečiva. Celou exkurzí nás provedla Ing. Marie Valentová, představitelka managementu pro kvalitu a bezpečnost potravin, které tímto ještě jednou děkujeme.

Prohlídka klášteru Plasy pod správou NPÚ. Součástí prohlídky byla účast při besedě v klášterní knihovně. Další zajímavostí byla speciální prohlídka vedená průvodcem, kde si žáci vyzkoušeli interpretovat obsah a význam některých děl. Na základě společného zážitku se pokusili nahlédnout do výtvarného jazyka a motivů výtvarného umění. Pronikání „za rám obrazu“ zprostředkovalo žákům jejich představivost, jež jim zároveň umožnilo rozehrát některé zajímavé příběhy, které „za obrazem“ naleznou. To vše formou skupinové spolupráce, diskuse a hry. Hlavní prohlídkový okruh nás zavedl do vrcholně barokního konventu, což byla obytná budova mnichů. Výklad o historickém vývoji kláštera byl doprovázen informacemi o speciálním řešení základů budovy a vodním a vzdušném systému. Dalším výběrovým prohlídkovým okruhem byla trasa, která nás zavedla do budovy spojující část starého královského paláce, barokních sýpek, patrové gotické kaple sv. Václava a sv. Máří Magdalény, věže a hodinového stroje

Den vzduchu – letecký den Plasy: Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton je největší leteckou show na západě Čech. Účastnili jsme se o víkendu 28. a 29. dubna na letišti aeroklubu Plasy. Pořadateli akce byly Agentura 4PRO s.r.o. a Aeroklub Plasy. Akce svým rozsahem hned v počátcích přerostla hranice regionu a stala se atraktivní pro lidi z mnoha míst celé ČR. Svojí obrovskou popularitu získala hlavně velmi atraktivním programem a přátelskou atmosférou. Svým kouzlem bezpochyby přispívá i prostředí a krajina, do které je letiště posazeno. Letecký program byl na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí i opakované účinkování armády ČR. V areálu je vše podřízeno tomu, aby se návštěvník cítil příjemně a uvolněně. Součástí jsou atrakce pro děti, lunapark, ale i klidová odpočinková zóna s prolézačkami, pískovištěm a lavičkami. Na vysoké úrovni byly stánky s občerstvením. Propracovaný byl i doprovodný program. Nejvíce nás zaujal průlet stíhacího letounu JAS-39 Gripen, který je právem nazýván „Králem českého nebe“. Hlavní hvězdou mezi letouny byl legendární MiG 15-UTI. Na letišti v Plasích ho předla společnost Czech Flying Legends z Hradec Králové. Jako poslední z celého programu se na nebi objevil vicemistr roku 2017 prestižních závodů Red Bull Air Race Martin Šonka s živým komentářem přímo z pilotní kabiny během show .

Ubytování jsme měli zajištěno ve sportovním areálu „Berounka“ v Liblíně Pokoje byly 2 až 4 lůžkové, útulné. Jídlo nám velice chutnalo, personál byl přívětivý, usměvavý. Příjemné posezení nám nabídla venkovní terasa s přímým pohledem na obě hřiště s umělým povrchem. Užili jsme si spoustu sportovních aktivit, méně zdatní sportovci se věnovali stolním hrám až do pozdního večera.

Datum vložení: 14. 4. 2020 23:09
Datum poslední aktualizace: 14. 4. 2020 23:10