Borská vařečka

Borská vařečka 2018 (8. ročník)

Dne 22. 5. 2018 se u nás ve škole uskutečnil 8. ročník odborné soutěže „Borská vařečka“.

Pro letošní rok jsme pozvali také zástupce sponzorů:

• Makro – velkoobchod potravin
  • Jan Špilar – ryby, drůbež
  • TEN ART – dodavatel strojů do pekáren a cukráren
  • TS FOODS – dodavatel surovin pro do předškolních a školních jídelen

Střední škola Bor vyslovuje velký dík všem sponzorům za přímou podporu, věcné a materiální přispění. Vysoce si ceníme Vašeho kladného postoje k naší žádosti o sponzorství soutěže. Získané zdroje i věcné ceny jsme beze zbytku využili k odměňování všech studentů, kteří se soutěže zúčastnili. Všichni zúčastnění, učitelé i další přihlížející veřejnost, si velice příjemně užili celou soutěž, na čemž má nemalou zásluhu i Vaše firma.

Ještě jednou děkujeme za poskytnutou podporu, která umožnila získání věcných darů pro studenty soutěže „Borská vařečka“. Uvědomujeme si, že bez Vaší pomoci by nebylo možné odměnit všechny studenty, kteří se soutěže zúčastnili. Přímo se tak Vaše firma podílí na profesním růstu, rozvoji kompetencí a zájmu o gastronomický obor, který je klíčový pro jejich profesní budoucnost. Doufáme, že nám zachováte přízeň i pro další roky.

O soutěži:

Z každé školy soutěžili dva žáci – jeden žák zpracovával gastronomické testy, křížovky, normování a kalkulaci, úkolem druhého žáka z družstva bylo uvařit vepřový závitek plněný dušený na smetaně a domácí nudle polo-široké jako přílohu. Všichni žáci praktické části soutěže měli stejné suroviny, stejné podmínky k vaření (o pracovní místo se losovalo). V degustační hodnotitelské komisi byli zástupci zúčastněných škol a zástupci sponzorů. Protože se degustační porce vydávaly anonymně (pod čísly), do poslední chvíle nikdo nevěděl, který z žáků nejlépe uvařil. Proto bylo pro nás velikým překvapením, že jsme zvítězili v praktické i teoretické části soutěže.

Po vyhlášení celkových výsledků si žáci přebrali hodnotné ceny, na jejichž pořízení se podílely nejen sponzorské firmy, ale i naše škola.

Všem zúčastněným žáků a jejich učitelům moc děkujeme za přípravu a účast v soutěži.

Diplom - Daniela Chodlová

dipl_chodlova.pdf