Vánoční Drážďany

Dne 19. prosince 2017 se uskutečnil vánoční zájezd do Drážďan. Zájezdu se účastnilo 32 žáků střední školy v Boru. Autobus vyjížděl opět ze dvou nástupních míst, a to z Tachova a z Boru. Odjezd z Tachova byl v 6:00 hod. a z Boru následně v 6:30 hodin. Nástup žáků proběhl v pořádku, takže jsme mohli vyjet směr Drážďany. Cesta trvala cca. 4 hodiny, takže jsme asi v polovině cesty udělali přestávka, aby si žáci mohl dojít na toalety. Již během cesty do Drážďan nás paní Patricie seznamovala s historií, vývojem a tradicemi Drážďan. Kolem 11:00 hod. jsme dorazili na místo. Spolu s průvodkyní, paní Patricií Kraftovou, jsme kráčeli do centra Drážďan. Nejdříve jsme prošli Brühlsche Terrase, kde jsme se mohli přesvědčit, že tyto terasy jsou správně označovány jako balkon Evropy. Naskytl se nám nádherný výhled na Labe. Poté jsme postupovali k Semperoper kolem Hofkirche a následně do Zwingeru. Z důvodu malé časové dotace jsme nemohli navštívit žádné muzeum, vyskytující se ve Zwingeru. Po prohlédnutí vnější krásy Zwingeru jsme navštívili první vánoční trh. Tento trh byl zajímavý proto, že byl celý ve stylu středověkém. Už zde mohli žáci nasát tradiční vánoční náladu. Dále jsme se pomalými kroky přesunovali kolem Residenzschloss k nejvýznamnějšímu drážďanskému kostelu Frauenkirche. Zde byli žáci seznámeni s tragickou historii, spojenou právě s tímto kostelem. Následně jsme pokračovali na Altmark, kde se konají největší a nejznámější vánoční trhy. Zde žáci dostali rozchod, aby sami mohli poznávat typické vánoční delikatesy a nakoupit vánoční dárky. Mnozí žáci poté pokračovali také do irského obchodu Primark, který je známý širokým sortimentem oblečení za lidové ceny. Ve čtyři hodiny jsme se všichni opět sešli, abychom se vydali na cestu nazpět do České republiky. Cesta nazpět trvala opět cca. 4. hodiny a proběhla opět v půlce cesty pauza na toalety. Domů jsme dorazili po osmé hodině.

Datum vložení: 13. 4. 2020 15:27
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2020 15:29