Setkání s hejtmanem

Dne 21. 3. 2016 se žáci třetích ročníků vydali na návštěvu Krajského úřadu Plzeňského kraje za panem hejtmanem Václavem Šlajsem. V půl desáté vyrazil autobus od školy do Plzně. Po příjezdu jsme byli vyzváni, abychom se usadili v zasedací místnosti. Pan hejtman Šlajs nám nejdříve představil krátkým spotem Plzeňský kraj a uvedl nám nejen základní informace o Plzeňském kraji, ale také nás informoval tom, jak se hospodaří s rozpočtem Plzeňského kraje. Pak nastalo (stejně jako ve škole) písemné zkoušení. Pan hejtman měl připravený test, kde si měli žáci i doprovázející pedagogové ověřit své znalosti týkající se Plzeňského kraje – zjistili jsme při kontrole odpovědí, že ještě máme v našem kraji co objevovat.

Jako další bod návštěvy bylo pro nás připraveno zkušební hlasování. Každý si mohl vyzkoušet, jak hlasuje zastupitelstvo PK. Čekalo nás osm závažných otázek jako například: „Zakázali byste herny a bary s herními automaty?“, „ Souhlasíte s trestem smrti?“, apod. O těchto otázkách jsme nejen hlasovali, ale mohli se také veřejně přes mikrofon vyjádřit k této problematice. V zasedací místnosti KÚ PK jsme příjemně strávili dvě hodiny, a poté jsme se po malém občerstvení rozloučili a vydali se zpět do Boru.

Datum vložení: 13. 4. 2020 16:30
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2020 16:31
Autor:

dnes, sobota 23. 10. 2021
neděle 24. 10. jasno 11/0 °C
pondělí 25. 10. jasno 13/0 °C
úterý 26. 10. zataženo 12/5 °C

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.