Plzeňský korbel 2018 - Soutěž o nejlepšího výčepního gastronomických škol

Dne 11. 5. 2018 se žáci naší školy zúčastnili soutěže o nejlepšího výčepního. 12. regionální mistrovství proběhlo v nejstarší plzeňské pivnici U Salzmanů.

Jednalo se hlavně o nácvik dovedností formou soutěže, byla to tedy zároveň vzdělávací akce pro žáky se zájmem o obor, kteří začínají pracovat v obsluze. V průběhu teoretické i praktické části bylo možné znalosti a vědomosti nejen prezentovat, ale zároveň získávat aktuální informace o produkci a čepování piva. Celou dobu byli přítomni garanti z Plzeňského Prazdroje, a.s., kteří žáky odborně vedli. Přínos soutěže byla především v přenesení nácviku klíčových dovedností z papíru ŠVP do praxe.

Cílem při realizaci soutěže bylo povzbuzení a motivace žáků ke zvýšení odborné úrovně a profesionalitě při čepování piva. Hodnotící komise byla složena z odborníků v oboru – zástupců pivovaru a z praxe. Akce probíhala pod patronací společnosti Plzeňský Prazdroj a.s. Podmínkou účasti v soutěži byl pouze oděv pro odbornou praxi. Žáci obdrželi malou pozornost a diplomy. Během soutěže byla pro žáky a pedagogy uspořádána prohlídka restaurace a penzionu s odborným výkladem.

Jsme přesvědčeni, že tato soutěž byla pro žáky velmi dobrou příležitostí pro prezentaci vědomostí i dovedností a výrazným způsobem přispěla k odbornému růstu nové generace výčepních.

Našim žákům se na soutěži velice líbilo, byli úžasní a bohužel skončili těsně pod “bednou” na krásném 4. místě, jsme na ně moc pyšní.

Datum vložení: 14. 4. 2020 23:08
Datum poslední aktualizace: 14. 4. 2020 23:09
Autor:

dnes, sobota 23. 10. 2021
neděle 24. 10. jasno 11/0 °C
pondělí 25. 10. jasno 13/0 °C
úterý 26. 10. zataženo 12/5 °C

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.