Inovujeme Plzeň

Dne 6.11.2019 se žáci SŠ Bor zúčastnili akce v Plzni „ Inovujeme Plzeň 2019 “. Jednalo se o jednodenní festival, který žákům nabídl možnost poznat a také si vyzkoušet technologie z oblasti umělé inteligence, průmyslové inovace regionálních firem a výzkumu z univerzitního prostředí. Dále to byly technologie dronů, řešení pro chytrá města, 3D učebnice a hybridní vzdělávací materiály od společnosti Fraus, platforma pro zobrazování meteorologických dat, která pomáhá lidem, firmám i farmám s přesnou předpovědí počasí, vývoj zařízení pro hasiče, bezdrátové technologie, první plzeňský studentský tým vodíkových autíček, experimenty s využitím umělé inteligence v oblasti řeči, počítačového vidění a porozumění textu, elektroautomobil Audi Qtron. Prezentovala se také Armáda České republiky, která zde představila zdravotnický Land Rover. V další části se představily plzeňské školy ZČU , výzkumné centrum Západočeské Univerzity, stejně tak interaktivní představení Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Žákům se celé setkání inovátorů v západočeské metropoli velice líbilo.

Datum vložení: 13. 4. 2020 14:43
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2020 14:58
Autor:

dnes, sobota 23. 10. 2021
neděle 24. 10. jasno 11/0 °C
pondělí 25. 10. jasno 13/0 °C
úterý 26. 10. zataženo 12/5 °C

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.