Důležitá sdělení

Mgr. Zdeňka Valečková, ředitelka školy

Schválil:

Mgr. Zdeňka Valečková, ředitelka školy

Pedagogická rada projednala dne:

26.11.2020

Školská rada projednala dne:

25.11.2020

Směrnice nabývá platnosti ode dne:

26.11.2020

Směrnice nabývá účinnosti ode dne:

26.11.2020

Změny ve směrnici jsou prováděny formou číslovaných písemných dodatků, které tvoří součást tohoto předpisu.

Obecná ustanovení

Distanční výuka je pro žáky povinná

Novelou školského zákona vyhlášenou pod č. 349/2020 Sb. s účinností ode dne 25. 8. 2020 jsou stanovena pravidla pro vzdělávání distančním způsobem v mimořádných situacích (při uzavření škol či zákazu přítomnosti žáků ve školách.) Zákonem je nyní nově stanovena povinnost školy ve vymezených mimořádných situacích zajistit vzdělávání distančním způsobem pro žáky a zároveň je stanovena povinnost žáků se tímto způsobem vzdělávat.

I.

Průběh distanční výuky v teoretické výuce

Distanční výuka bude probíhat denně od 7:30 hodin. Výuka bude realizovaná podle stávajícího rozvrhu (minimálně 50% stanovených hodin teoretické výuky) - bude probíhat tzv. synchronní on-line výuka, neboli on-line přenos vyučovací hodiny. Pro všechny on-line přenosy vyučovacích hodin bude používána aplikace MS Teams, kterou je možné spustit i v mobilních zařízeních (telefonech). Každý žák obdrží nejdéle do 18. hodiny v neděli před vyučovacím týdnem pozvánky na naplánované on-line hodiny (schůzky) na celý následující vyučovaný týden.

Do stejné aplikace budou žákům nahrávány výukové materiály a zadávány úkoly a testy k vypracování.

II.

Průběh distanční výuky v praktické výuce

Distanční výuka bude probíhat denně minimálně 2 vyučovací hodiny dle pozvánek jednotlivých učitelů odborného výcviku.

III.

Pravidla on-line výuky

Žák se při on-line přenosu vyučovací hodiny řídí těmito pravidly:

• On-line hodina je běžnou vyučovací hodinou.
  • Na hodinu se připojuj včas.
  • Přihlašovací kód slouží pouze pro Tvou potřebu, nikomu jinému jej nesděluj.
  • Pomůcky si nachystej před hodinou.
  • Soustřeď se pouze na výuku.
  • Je nutné, abys měl/a funkční mikrofon (pokud nejsi vyvolán/a, máš mikrofon vypnutý).
  • Buď připravený/á na vyzvání učitele zapnout webovou kameru
  • Žádným způsobem neruš online vyučovací hodinu. Při opakovaném nevhodném chování budeš vyloučen z online výuky (absence).
  • Chat můžeš použít podle pokynů vyučujícího.
  • Z on-line hodiny neodcházej, vždy počkej na pokyn vyučujícího.
  • U samostatných úkolů v rámci on-line výuky čti pečlivě zadání a pracuj podle pokynů vyučujícího, vypracované úkoly dodávej včas – dle zadání.
  • K dotazům ohledně úkolů využívej pomůcek aplikace MS Teams dle pokynů vyučujícího

IV.

Omlouvání neúčasti

Neúčast při on-line přenosu vyučovací hodiny z důvodu nemoci nebo jiných závažných důvodů je považována za absenci. Pro omlouvání absencí platí stejná pravidla jako pro prezenční výuku - zákonný zástupce žáka je povinen nejpozději druhý den žáka telefonicky (zprávou do příspěvků MS Teams nebo emailem) omluvit vyučujícímu daného předmětu. Absence bude zapsána

v třídní knize v aplikaci Bakaláři, písemnou omluvenku v omluvném listě přinese žák nejpozději do tří dnů po skončení distanční výuky. V případě neomluvených absencí bude třídní učitel postupovat podle školního řádu podle pravidel neomluvených absencí v prezenční výuce a na základě dokumentu MŠMT - METODICKÉ DOPORUČENÍ PRO VZDĚLÁVÁNÍ DISTANČNÍM ZPŮSOBEM ze dne 23.09.2020.

V.

Úkoly zadané v systému MS Teams

Na úkolech zadaných v MS Teams žák pracuje dle svých časových možností a domluvených způsobem ve stanoveném termínu vypracované zadání odevzdává. Neodevzdáním (respektive neodesláním) úkolu ve stanoveném termínu (nebo neprokázáním snahy o jeho plnění) je klasifikováno jako N (nehodnocen).

VI.

Pedagogická intervence a monitoring

Vyučující všech předmětů budou monitorovat zapojení všech žáků ve třídě a poskytovat v případě potřeby individuální konzultace a studijní podporu. Forma (telefonicky, on-line chat, email) záleží na domluvě: vyučující – žák. Pedagogická intervence pro žáky s podpůrnými opatřeními bude probíhat i v době distanční výuky, a to formou, která bude stanovena podle individuálních potřeb žáků.

V Boru dne 26. 11. 2020                          Mgr. Zdeňka Valečková, ředitelka školy

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Počasí dnes:

22. 6. 2021

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 18 až 14°C.